Scuba Diver Upgrade - vervolg

Upgrade je PADI Scube Diver naar PADI Open Water Diver om je grenzen en kennis verder te verleggen. De PADI Scuba Diver cursus is een ‘subcursus’ van de Open Water Diver cursus. PADI Scuba Divers zijn opgeleid om te duiken onder direct toezicht van een PADI Divemaster, Assistant Instructor of Instructor, naar een maximumdiepte van 12 meter/40 voet. Wanneer je de upgrade volgd mag je met een andere Open Water Diver zelfstandig gaan duiken tot 18 meter diete indien men dit wenst.

De PADI Open Weater Diver-cursus bestaat uit drie hoofdbestanddelen: 

 • 2 theorielessen op zelfstudie of in de klas zodat je de basisprincipes van duiken onder de knie krijgt met en slaacht in het examen.
 • 2 beschutwaterduiken waarin je de basis duikvaardigheden aanleert.
 • 2  buitenwaterduiken, geplande duik waarin je je vaardigheden herhaalt en de onderwaterwereld verkent.

Wat je gaat leren:

 •  Overwegingen voor duikuitrusting die bij jou in de omgeving een rol spelen
 •  Hoe je de duiken plant en uitvoert
 •  Hoe je problemen voorkomt en ermee omgaat.

Vereisten:

 •  Aantoonbare zwemvaardigheid.
 •  Minimum leeftijd 15 jaar (Junior Open Water Diver 10 - 14 jaar)
 •  Inschrijvingsformulier duikopleiding
 •  Goedgekeurde medische verklaring, bij minderjarige goedkeuring door ouders/voogd.
 •  Standaard- en gedragsregels, bij minderjarige goedkeuring door ouders/voogd.
 •  Verklaring van risico's en aansprakelijkheid, bij minderjarige goedkeuring door ouders/voogd.

Brevettering:

Na het afronden van de cursus ontvangt u een Internationaal PADI Open Water Diver:

 • Diploma
 • Brevet

Locatie van de opleiding:

 •  De theorielessen worden gegeven in ons privé-leslokaal gelegen te Solariumlaan 25 1982 Elewijt in overleg.
 •  De zwembadlessen gaan door in onze wekelijks afgehuurd zwembad. Maanhoevebad te Maanhoeveweg 32, 2860 Sint-Katelijne-Waver. Elke donderdag van 20u30 tot 21u30.
 •  De buitenduiken gebeuren op onze vaste duikbasis te Ekeren of Hofstade waar wij al onze opleidingen geven. (Vergunning verplicht aan te vragen via onze club)

U betaald volgende kosten:

 •   Inclusief gebruik van leslokaal.
 •   Toegang tot zwembad.
 •   Inclucief huur duikuitrustingmateriaal.
 •   Exclusief handboek & Logboek. Wij bieden een boekenpakket voor zelfstudie aan voor de PADI Open Water Diver-cursus zodat men op eigen tempo kan leren.
 •   Exclusief Lidgeld

Het lesmateriaal van de PADI Open Water Diver-cursus behandelt wat je moet weten over basisduikvaardigheden, terminologie en veiligheidsprocedures. Je leest een beschrijving van ieder concept en kijkt naar een demonstratie op video. Dan spring je het zwembad in om deze vaardigheden met je instructeur te oefenen. Wanneer de vaardigheden gekend zijn gaan we kennis maken met het buitenwater.

Bijkomende kosten:

 • Toegang buitenduik naargelang gekozen locatie. (Ekeren of elders)
 • Persoonlijke verzekering tijdens de opleiding. Men kan zelf individueel een Dan verzekering nemen. (3 maand)

Update:

Deze updatecursus, ook wel eens door duikers Scuba Tune Up of Scuba Review genoemd, is bedoeld als korte maar krachtige opfrissingscursus voor mensen die een tijdje niet gedoken hebben, de standaard duikvaardigheden een langere tijd niet geoefent hebben, of zich toch nog wat onzeker voelen. Ook kan deze cursus handig zijn voor mensen waarbij de theorie wat vervlogen is. In overleg organiseren wij een zwembadles waarin dit mogelijk is. Na de eerste les wordt besloten of men het gehele programma dient te doorlopen (theorie en duikvaardigheden) of slechts een deel.

 •   Exclusief huur duikuitrustingmateriaal.
 •   Inclusief huur duikuitrustingmateriaal gedurende de volledige update.

Wat kan ik doen na deze duikopleiding?

Wanneer je het programma hebt afgerond, heb je meer ervaring in het duiken en heb je een internationaal erkend duikbrevet, het PADI Advanced Open Water Dive brevet is het eerst volgend brevet. Vraag je instructeur om meer informatie.


Men kan ook een waardebon als leuk cadeau kopen voor een duikopleiding.